Silniční kola
Jde o rychlá a lehká kola určená pro kondiční rychlou jízdu na silnicích. Rychlosti jsou uzpůsobeny převody, které nejsou vhodné do náročného terénu. Stejně tak jsou kola typická úzkými koly pro jízdu na silnicích a naprosto nevhodná na nezpevněné cesty. Lehká konstrukce nedovoluje umístění cyklotašek.

Horská kola
Horská kola, neboli mountain bikes (označované MTB) jsou konstruovány pro jízdu v náročném horském terénu. Jsou charakteristické robustním rámem, širokými plášti a menším průměrem kol, to umožňuje pohodlnou jízdu i ve vysoce náročném terénu, na druhé straně neposkytuje dostatečnou rychlost na rovině.
Tato kategorie zahrnuje i další typy kol, mj. BMX, freestyle nebo sjezdová kola.

Trekingová kola
Trekingová kola kombinují výhody silničního a horského kola, jsou použitelná na silnici i v náročnějším terénu. Disponují převody do kopcovitého terénu, mají však užší pláště, díky kterým poskytují současně i vyšší rychlost na rovině. Trekingová kola bývají osazena výbavou v podobě svítilen, blatníků nebo nosičů, jsou uzpůsobena cykloturistice.

Krosová kola
Krosová kola nabízejí většinou stejné převody a parametry jako kola trekingová. Oproti trekingovým kolům jsou konstruována pro sportovní jízdu, takže většinou nemívají turistické prvky jako blatníky, nosiče apod.

Městská kola, tzv. city bikes
Již dle svého názvu jsou městská kola vhodná do prostředí měst. Tato kola bývají těžší, mají na kolo nestandardní, vysoce pohodlný posed. Tato kola jsou jedním ze zástupců městských dopravních prostředků (typické např. pro Holandsko), běžně jsou součástí bezobslužných půjčoven kol umístěných na ulicích měst.

Kontaktujte nás:

+420 554 718 194

jirisir@centrum.cz

Prověřená společnost